Poslední úprava: 13-03-2017

 • Materiály:

Bavlněná stanovka (100% bavlna) s protiplísňovou a protihnilobnou úpravou VOI RS

 • Nejvíce používáme kvalitní českou bavlněnou stanovku o plošné hmotnosti cca 300g/m2, známou pod názvem Terka. Základem naší výroby je režná barva, ale zejména pro historické stany máme k dispozici širokou paletu barevných stanovek.
 • Do náročnějších podmínek vyrábíme stany ze silnější bavlněné stanovky, o hmotnosti cca 360g/m2 (pouze v režné barvě).
 • Další variantou je bavlněná stanovka o hmotnosti 370 RW g/m2 (pouze v režné barvě) s vyšší pevností, kterou dovážíme od renomovaného výrobce z Velké Británie

Kompozit (50% bavlna + 50% polyester) s protiplísňovou a protihnilobnou úpravou VOI RS
Pro velmi náročné podmínky, nebo pro dlouhodobé použití vyrábíme stany ze stanovky bavlna-polyester o plošné hmotnosti cca 420g/m2 (pouze v režné barvě), v namáhaných místech případně kombinovatelné s plastelem. Od sezóny 2009 v nabídce též varianta 420g/m2 se zátěrem, která je ještě odolnější a trvanlivější. Je určena zejména pro výrobu jurt pro celoroční použití

Ohni odolná látka (dovoz z Velké Británie) s protiplísňovou a protihnilobnou úpravou VOI RS
Stanovka, od renomovaného dodavatele z Velké Británie, o gramáži 410 FRW g/m2 (pouze v režné barvě).Má speciální úpravu proti ohni,
více informací

Vlněný filc (100% vlněná plsť) - Vlněná plsť silná 0,5 cm, v bílé barvě, vhodná jako izolace do jurt

Plastel je "pogumovaná" textilie o plošné hmotnosti 600 g/m2, kterou na přání používáme např. na spodní okraje šapit, či jiných stanů. Je dodáván v několika barevných provedeních.

100% Akryl - textilie o plošné hmotnosti 440g/m2, dovážená z Francie speciálně pro výrobu jurt, zejména střech, s celoročním použitím. Je dodávána v béžové barvě. Vysoce kvalitní materiál, na který je poskytována záruka 5 let!

 • Barvy látek: platí jen pro materiál Stanovka 300 g/m2 (standardní) barevnáBrown
BlackWhiteNatural

Na zvláštní objednávku provádíme i malování stanů (ekologické barvy) - ruční malby na stěnách (heraldické symboly, loga apod.), u týpí indiánské motivy.

 • Barevná schémata středověkých stanů:
  • přírodní - režná barva (velmi světlý okr) - standard
  • přírodní + 1 barva
  • 2 barvy
  • 3 barvy a více (na speciální objednávku)
TN_schema1.GIF (2839 bytes)
Standard
TN_schema2.GIF (2431 bytes)
Schéma A
TN_schema3.GIF (2166 bytes)
Schéma B

TN_schema4.GIF (2046 bytes)
Schéma C

TN_schema5.GIF (1995 bytes)
S
chéma D

Tato speciální látka není nehořlavá, ale je ohni odolná. Pokud je vystavena přímému ohni začne žhnout a pokud je žár dostatečně intenzivní po určité době začne hořet. Pokud však není v přímém kontaktu se zdrojem ohně (např. ohništěm apod.) má schopnost zastavit šíření plamenů a sama se uhasit.

Látka je vhodná například pro kováře či platnéře, kteří chtějí stylový stan nebo přístřešek v jehož blízkosti bude otevřený oheň (výheň apod.), který by mohl stan poškodit, třeba odlétávajícími jiskrami. Je vhodná zejména na vnitřní plachty (lining, ozan apod.) nebo ochranné zástěny do otevřených středověkých stanů a přístřešků.

Z tohoto druhu látky vyrábíme stany jen na zvláštní požadavek. Můžeme na Vaše přání vyrobit jakýkoli typ stanu. I když tato látka splňuje stanovené normy a je zdravotně nezávadná, její zpracování je technologicky velmi problematické a proto musíte počítat s nazvýšením ceny - přibližně o 30-40%, než za stany z látky 420gr.

 • Doprava:

Stany a doplňky jsou přepravovány v látkových vacích a ochranných přepravních PVC pytlích.

Stany jsou na přání vybaveny manuály v různých jazycích - angličtina, němčina a v blízké budoucnosti i francouzština.

Pro jakékoli další informace zašlete prosím email. Nezapomeňte prosím uvést o jaký sortiment máte zájem.

Send mail with questions or comments about this web site.
Copyright © 1999-2017 Delta International ®