Poslední úprava: 17-03-2017

Chcete koupit stan? Jak poznat seriózního prodejce, aneb rady, triky a tak podobně :-)

10.06.2006

Tato část je určena především zahraničním zákazníkům. Volný pohyb zboží za jednotnou cenu je dle našeho názoru jedním ze základních principů obchodování uvnitř Evropské unie. Podle platného obchodních zákoníku České republiky je jakákoli jiná praxe trestná.

1. České i cizojazyčné stránky najdete na stejném místě nebo jsou provázány internetovými odkazy
 Někteří prodejci a výrobci provozují české stránky odděleně. Cíl je velmi prostý. Využít jazykové bariéry a znemožnit zahraničním zákazníkům zjistit, jaká je ve skutečnosti reálná cena stanů.

2. Na stránkách jsou on-line k dispozici jednotné ceníky.
V ojedinělých případech se praktikuje dvojí cenová politika. Bez ohledu na oficiální čísla, je reálný plat v české republice 10-15.000,- Kč (cca 357-536 EUR). Tzn. že za předražené exportní ceny, např. pro německé zákazníky by u nás stany nikdo nekoupil. Nejčastější výmluvou ze strany prodejců je poskytování klubových či zákaznických slev českým zákazníkům. To je lež, protože tyto údajné slevy se poskytují plošně. Pokud tedy umíte česky dostanete od těchto firem stany za ceny platné pro český trh. Pokud při kontaktu použijete jiný jazyk, dostanete stany s exportní přirážkou.

3. Prodejce netají původ zboží
Najdou se obchodní firmy co prodávají cizí výrobky a prezentují je za vlastní. To je často velmi obtížně zjistitelné. Delta má v tomto ohledu otevřenou politiku. Jediný důvod proč nejsou na našich stránkách u výrobků uvedena loga výrobců je snaha poskytnout všem stejné podmínky a nedovolit starším, větším firmám profitovat ze svého renomé na úkor menších výrobců. Jediným kritériem, podle kterého se rozhodujeme při zařazení výrobku do nabídky je poměr mezi kvalitou a cenou.

Pokud někdo v naší blízkosti vyrábí kvalitní stany, splňuje běžné standarty, respektuje pravidla obchodní etiky a umožní nám, abychom jako nezávislý tovární distributor razili vlastní cenovou politiku, najdete jeho výrobky v nabídce Delty. To je důvodem proč trvale odmítáme spolupráci s firmami, které chtějí vytvářet monopolní prostředí. Jejich požadavek vypustit z nabídky stany menších výrobců je pro nás nepřijatelný. Tvrdíme, že pestrost nabídky a možnost výběru je v zájmu nejen našich, ale všech zákazníků.

V nabídce Delty naleznete stany následujících obchodních značek: Camping Tex, Condor, Colleman, FAM a  Rents
Pokud vyrábíte kvalitní stany a vyhovuje Vám naše obchodní filozofie, můžete nás kdykoli kontaktovat
Mějte však na paměti, že naším hlavním cílem je a vždy bude SPOKOJENÝ ZÁKAZNÍK, ne spokojený výrobce.

4. Každá slušná firma vám na požádání zašle vzorek látky.
Častým trikem jak obhájit vyšší cenu stanů je tvrzení týkající se vyšší kvality látek. Pokud máte jakékoli pochybnosti vyžádejte si vzorek látky. Při výrobě zbude velké množství různých odstřižků, které se k tomuto účelu dají použít. Teprve pak máte možnost zjistit, kdo šije či nešije z kvalitních látek a kdo se jen snaží nekalým způsobem poškodit konkurenční firmy.

5. Orientujte se podle ceny, ale ověřte si fakta.
Většina slušných výrobců používá látky ze stejných nebo velmi blízkých zdrojů. Jediné čím se od sebe stany výrazně liší je efektivnost výroby a obchodní politika příslušné firmy. Rozhodně není pravidlem, že levný stan je zmetek, drahý super kvalita a že 2 roky stará firma dělá horší stany než značka s 10ti letou historií. Nejběžnějším zdrojem informací jsou reference, ale pozor. Řada subjektů uvedených na stránkách mezi referenčními adresami může mít s výrobcem, či prodejcem dohodu o provizi za sjednané zakázky. Zejména pokud se jedná o různá sdružení či zájmové kluby. Tyto reference tedy nemusí být objektivní. Nejlepší je rozhodnout se na základě referencí od vlastních přátel či známých, kteří mají s výrobky příslušné značky osobní zkušenost.

Pozor! Abychom Vám poskytli opravdu objektivní a pravdivé informace musíme upozornit na jednu závažnou okolnost. Jako internetová firma působíme globálně a tomu odpovídají i naše ceny. Nevíme odkud zákazník bude a cena dopravy je různá. Pokud Vám bude cena některých stanů připadat velmi nízká nechte si udělat kalkulaci dopravy, zejména pokud bydlíte např. ve Skandinávii může cena dopravy dosáhnout ceny samotného stanu. Abychom Vám mohli udělat korektní kalkulaci musíme pochopitelně znát konkrétní typ stanu o který máte zájem a cílovou adresu (postačí město a poštovní směrovací číslo).

Nebudeme se Vám servilně podbízet slogany o svornosti, rovnosti, bratrství nebo Vás slibovat místo v našich rodinách. Jsme obchodní firma, ne náboženská sekta. Nabízíme Vám to, co všem našim zákazníkům, obchodním partnerům a přátelům. Korektní obchodní vztah respektující běžné standardy.

Václav Toman, majitel Delty

Send mail with questions or comments about this web site.
Copyright © 1999-2017 Delta International ®